Dijital Markalaşma

Dijital Markalaşma

Dijital markalaşma, herhangi birinin sektörünüzü anlatan terim ile daha dogrusu aradığı kelime ile arama yapması yerine firmanızın adıyla arama yapmasıdır.

Bunu bir örnek ile daha detaylı açıklayabiliriz;

Örneğin yeni bir mağaza veya market açan birinin temel ihtiyaçlarından birini google da araması,

raf, market rafı veya mağaza rafı gibi olur.

Markalaşmış bir firma iseniz bu kelimeler yerine direk firmanızın adı

Modern Raf gibi bir arama yapılmasıdır.

Google ve diğer arama motorlarında ilk sırada olmayı istemek yerine dijital ortamda markalaşmış bir firma olmanın istenmesi doğru bir adımdır.

Nasıl Dijital Markalaşılır?

Firmanızın dijital ortamda markalaşması için arama motorlarında yazılı ve görsel reklamlar vermelisiniz.

Sosyal ağlarda aktif rol almalı ve daha çok müşteriye veya kullanıcıya erişebilmek için gerek interactive gerekse sosyal projelerde ve etkinliklerde bulunmalı ve yapmalısınız.

Bu etkinliklerde her zaman kazanç ümidi güdülmemelidir.

Bu etkinliklerin bazıları sosyal kazanç için yapılmalıdır.

Kuşkusuz çağımızın en iyi etkileşimli reklam yöntemlerinden biri olan video reklam ufak tanıtım reklamları yapmalısınız.

Bunların haricinde dijital markalaşmak için bir çok yöntem vardır. Bu yöntemleri kendi başınıza değil ajansınız yardımı ile yaparsanız size daha hızlı ve daha karlı bir dönüş olur.

Dijital Markalaştığımızı nasıl anlarız?

Dijital markalaştığımızı anlamanın en kolay yolu web sitemize giren kullanıcıların, web sitemize hangi kelimeler ile giriş yaptığınız inceleyerek anlayabiliriz. Tabi dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Fazla detaya girmeden açıklayacak olursak web sitenizi ziyaret edecek potansiyel müşteri hedef kitleniz ve aylık web sitenizi ziyaret eden müşteriler markalaşma oranınızı etkiler.

Daha detaylı bilgi almak ve firmanızı dijital ortamda markalaştırmak için G Positive Dijital Pazarlama ve Reklam Ajansımız ile hemen iletişime geçmelisiniz.

Tags:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz site analizinizi yapalım!

Analiz ve raporlama hizmetimizden ücretsiz yararlanın.