SEO İpuçları: SEO için En iyi Optimizasyon Önerileri

Web sitenizin kolayca arama motorlarında ilk sayfada hatta ilk sırada yer almasının yöntemlerini arıyorsunuz değil mi? Daha fazla kendinizi yormayın.

Biz bir liste oluşturduk. SEO için en iyi 80+ optimizasyon önerisi başlıklı bu yazımızda sayfa içi optimizasyon faktörleri dışında kullanıcı deneyimi, bağlantı kurma teknikleri ve daha fazlası yer almaktadır.

Aşağıda yer alan içeriklerden detaylı bilgi almak istediğiniz bir konu olursa info@gpositiveajans.com mail adresini ya da yazının sonunda yer alan yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Bölüm 1: Site Düzeni ve Mimarlık

site-duzeni-ve-mimarlik-yapisi

1. İçeriğinizin Net ve Görünür Olduğundan Emin Olun

İçerikler web sayfasının açılış sayfasında net olarak görünüyor olmalıdır. En azından sayfanın başlığı ekranın üst kısmında yer almalı. Ziyaretçiler aşağıya inmek zorunda kalmadan içerikleri görebilmeli.

2. Sayfanın En Üst Kısmında Reklam Yayınlamaktan Kaçının

Görüntülü reklamcılık bir çok web sayfası için çok önemlidir fakat bunun üst konumlarda bulundurulması arama sonuçlarındaki performansınızı ciddi oranda etkilemektedir. Herhangi bir görüntülü reklamın içeriğinizi engellemediğinden emin olunuz.

site-ust-kisim-reklamlari

3. Bir içerik Hiyerarşisi Oluşturun

İyi tasarlanmış ve organize edilmiş içerik hiyerarşisi arama motorları tarafından ödüllendirilecektir. Sayfa akışını etkili bir biçimde sunacak bir yapı her zaman için kazandıracaktır.

site-icerik-hiyerarsisi

4. Temiz Navigasyon

Navigasyon hem kullanıcılar hem de arama motorları için kolay ve sezgisel olmalı.

site-navigasyonu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz site analizinizi yapalım!

Analiz ve raporlama hizmetimizden ücretsiz yararlanın.